1. Ile trwa realizacja projektu wnętrz?

 

Całkowity czas realizacji projektu uzależniony jest od indywidualnych wymagań dotyczących zlecenia. Wiele zależy od wielkości projektu, ilości projektowanych pomieszczeń itd. Jeśli zależy Ci na krótkim czasie realizacji, warto poinformować o tym na początku projektanta, aby ustalił harmonogram prac zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Z naszego doświadczenia wynika, że średni czas realizacji zlecenia mieści się granicach 3-8 tygodni.

 

2. Ile kosztuje projekt wnętrz?

 

Cena projektu wnętrza zawsze ustalana jest indywidualnie ponieważ uzależniona jest od wielu czynników. Są to przede wszystkim: wielkość pomieszczeń, stopień złożoności projektu (nietypowe pomieszczenia, skosy), wymagania klienta (czy potrzebny jest tylko projektu funkcjonalny, czy również wykonawczy), indywidualnych rabatów udzielonych klientowi.

 

3. Ile kosztuje wycena projektu?

 

Szczegółowa wycena jest usługą bezpłatną i niezobowiązującą. W celu jej otrzymania zapraszamy do kontaktu. Przybliżoną cenę możemy podać drogą mailową, telefoniczną lub na pierwszym spotkaniu, na którym dokładnie omówiony zostanie zakres prac.

 

4. Kiedy należy rozpocząć współpracę z architektem?

 

Współpracę najlepiej rozpocząć na etapie podjęcia decyzji o zakupie mieszkania lub budowie domu. Pozwoli to na wybranie odpowiedniego projektu, który jest najbliższy naszym oczekiwaniom pod względem funkcjonalnym. Dzięki temu będziemy mieli również pewność, że aranżacja wnętrz przypadnie nam później do gustu. Warto pomyśleć nad projektem wnętrz jeszcze w stanie surowym zamkniętym. Dzięki fachowej poradzie architekta lub projektanta wnętrz spojrzymy na temat przyszłościowo. Pozwoli to nam uniknąć niepotrzebnych zmian i kosztownych remontów.

 

5. Co wchodzi w zakres projektu?

 

Ścisły zakres prac uzależniony jest od indywidualnych życzeń klienta i ustalany jest osobiście. Może on obejmować całość prac od inwentaryzacji po oddanie gotowego lokalu do użytku. Można wybrać również mniejszy zakres prac, jak: projekt oświetlenia, dobór kolorystyki, poradę architekta.

 

6. Jak wygląda proces projektowania?

 

Proces projektowania związany jest ściśle z zakresem projektu i uzależniony jest od indywidualnych wymagań klienta. W ogólnym zarysie wyróżnić można jednak następujące etapy:
– Spotkanie z klientem- na tym etapie wytyczona zostaje ogólna wizja projektu, określamy budżet oraz podpisujemy umowę.
– Projekt wstępny- na tym etapie dokonane zostają wszelkie pomiary i obliczenia, potrzebne do przygotowania projektu. Na tej podstawie oraz zgodnie z wymaganiami klienta sporządzony zostaje projekt funkcjonalny. Zgłaszamy swoje propozycje zmian i poprawek, aż do akceptacji.
– Wizualizacje – Jeśli projekt funkcjonalny zostanie zaakceptowany, przechodzimy do przedstawienia pierwszych wizualizacji 3D pomieszczeń.
– Dokumentacja- W oparciu o zaakceptowane wizualizacje przygotowana zostaje dokumentacja wykonawcza. Czas jej wykonania uzależniony jest głównie od wielkości projektowanych pomieszczeń.
– Nadzór autorski- tutaj rozpoczyna się praca projektanta z podwykonawcami. W zależności od wymagań klienta forma nadzoru może być pełna (koordynacja i dostawa materiałów, oddanie projektu „pod klucz”) lub częściowa (projektant czuwa nad sprawną realizacją wnętrz, w razie potrzeby służy pomocą i poradą).

 

7. Czy konsultacje z architektem są płatne?

 

Absolutnie nie. Zdajemy sobie sprawę, że przed przystąpieniem do projektowania wnętrz lub domu może pojawić się wiele pytań, na których odpowiedź nie jest wcale jednoznaczna. Jesteśmy po to, aby wszystkie niejasności rozwiać i pomóc w każdy możliwy sposób.

 

8. Czy można wykonać projekt zdalnie?

 

Tak, każdy projekt może być wykonany zdalnie. Dzięki temu koszty projektu są znacznie mniejsze (brak kosztów spotkań z projektantem, kosztów pomiarów pomieszczeń oraz późniejszego nadzoru).
 

9. Czy możliwe jest wykonanie kosztorysu i zestawienia materiałów?

 

Oczywiście. Po wykonaniu kosztorysu otrzymasz dokładną informację o tym, ile będzie kosztować wykonanie projektu. Dzięki temu oszacowanie kosztów będzie znacznie prostsze. Wykonanie kosztorysu ma wpływ na całościową wycenę projektu, dlatego warto wspomnieć już na początku współpracy, że chcielibyśmy go otrzymać.

 

10. Czy mogę liczyć na rabat lub specjalną promocję?

 

Tak. Dla osób, które korzystają z usług naszej pracowni przewidziane są korzystne rabaty. Szczegółowe informacje dotyczące rabatów udzielane są każdemu klientowi indywidualnie.

 

11. Jaka jest różnica pomiędzy projektem funkcjonalnym a wykonawczym?

 

Projekt funkcjonalny to pierwszy etap pracy nad projektem wnętrza i często poprzedzony jest wykonaniem dokładnych pomiarów i obliczeń. Skupiamy się w tym momencie tylko na funkcji lokalu – zastanawiamy się, jak wnętrze powinno funkcjonować, aby spełniało Twoje wymagania i było dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Podczas projektu wykonawczego skupiamy się głównie na doborze odpowiednich materiałów i wyposażenia.
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, na które nie udało się znaleźć odpowiedzi w powyższym artykule, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.